איך הסטודיו שלנו משתמש בתוכנת פיגמה (Figma)

בעולם המהיר של אפיון (UX) ועיצוב (UI), מציאת הכלים הנכונים לייעול של העבודה הוא דבר חשוב ביותר. לאחר התנסויות בפתרונות תוכנה שונים, מצאנו את עצמנו, כמו רבים אחרים בתחום, עוברים להשתמש בפיגמה (Figma). הפיגמה הפכה לכלי העיקרי עליו אנו מסתמכים כאשר אנחנו עובדים על אפיונים ועיצובים, מה שמחליף את השימוש המפוצל בכלים כגון Axure או Powerpoints. במאמר זה, נחקור את היתרונות של פיגמה ונעמיק כיצד היא הפכה את המשרד שלנו למרחב עבודה יעיל ומאוחד יותר.

שיתוף פעולה ללא מאמץ בפיגמה

אחד מהמאפיינים הבולטים בתוכנת פיגמה הוא האופי השיתופי שלה. עם שיתוף פעולה בזמן אמת, חברי הצוות יכולים לעבוד יחד על אותו פרויקט בו זמנית, ולבטל את הצורך בשיתוף קבצים מסורבל ובקרת גרסאות. זה לא רק מגביר את הפרודוקטיביות, אלא גם משפר את התקשורת ומטפח תחושה חזקה יותר של עבודת צוות. הדבר נכון גם לעבודה שלנו בסטודיו בצוות הפנימי בין המאפיינים והמעצבים השונים וגם בעבודה עם לקוחות, המכירים כבר את הכלי ועובדים איתו גם כן.

עקביות בעיצוב ובקרת גרסאות

חלפו הימים של קבצי עיצוב שונים וכאוס בין גרסאות (למי אין בתיקיות שלו "גרסא 1", "גרסא 1.4.3" או "גרסא אחרונה בהחלט" ו"גרסא אחרונה סופי באמת באמת"). יכולות פיגמה לבקרת גרסאות וספריית עיצוב מאפשרות לנו לשמור על מקור יחיד של אמת. אנו יכולים ליצור בקלות מערכות עיצוב, לנהל רכיבים ולהבטיח עקביות בין פרויקטים. על ידי ריכוז נכסי העיצוב שלנו, אנו חוסכים זמן יקר ומבטיחים חווית משתמש מגובשת.

לכל פרויקט בסטודיו יש את המקום שלו, בחלוקה ברורה לשלבים השונים בתהליך
פרוטוטייפ לפלואו ספציפי שיצרנו לחברת Primis ושהרצנו איתו בדיקות משתמשים

עיצוב רספונסיבי ויצירת פרוטוטייפ (אב טיפוס) בפיגמה

יכולת ההתאמה של פיגמה לגדלי מסך שונים ויכולות הפרוטוטייפ ששופרו מאוד לאחרונה הביאו את השימוש בפיגמה לקדמת הבמה. עם תכונות העיצוב הרספונסיביות שלה, אנו כסטודיו יכולים ליצור עיצובים המותאמים בצורה חלקה למכשירים ולרזולוציות שונות. בנוסף, יכולות הפרוטוטייפ שלה מאפשרות לנו להביא לחיים את העיצובים שלנו, ומאפשרים לבעלי עניין וללקוחות לקיים אינטראקציה עם פרוטוטייפ נעים ונוח ולספק משוב בעל ערך.

שימוש בתגובות לשיח בין אנשי הצוות הפנימי והלקוחות

פיגמה מאפשרת איטרציות מהירות וקבלת משובים בצורה נוחה ויעילה, מה שמבטיח שהעיצובים שלנו עוברים שיפור ושדרוג בצורה מהירה ומדוייקת. היכולת בפיגמה להשארת תגובות וליצירת שרשורי תגובות ממגוון של בעלי עניין בפרויקט מאפשרת שיח פתוח על כל סוגיה בוערת, ומאפשרת לכולם להביע את דעתם. הדבר מביא לטיפוח שיתוף הפעולה ולהפחתת תקשורת שגויה. גישה זריזה זו האיצה באופן משמעותי את תהליך העיצוב שלנו ושיפרה את איכות העבודה שלנו.

בניית דיזיין סיסטם (Design System) בפיגמה

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של התוכנה הוא היכולת שלה להקל על יצירה וניהול של דיזיין סיסטם. בעזרתה, הצלחנו להקים מאגר מרכזי של רכיבים, סגנונות והנחיות לשימוש חוזר, המהווים את הבסיס למערכת העיצוב לכל אחד מהלקוחות שלנו (אם כמובן התבקשנו על ידו לעשות זאת). על ידי מינוף מערכת רכיבים זו, אנו מבטיחים עקביות בין פרויקטים, מייעלים שיתוף פעולה וחוסכים זמן יקר. קלות העדכון והתחזוקה של מערכות העיצוב שלנו בפיגמה מאפשרת לצוות שלנו לעבוד בצורה יעילה יותר, ולקדם חוויות משתמש מגובשות והרמוניות בכל הפרויקטים השונים בסטודיו.

מסירה חלקה ושיתוף פעולה אל מול צוותי הפיתוח

פיגמה מפשטת גם את זרימת העבודה של תכנון לפיתוח ומאפשר מסירה חלקה של מפרטי העיצוב למפתחים. כך למעשה ללא מאמץ מספקת פיגמה מאפייני CSS וHTML מפורטים. הפיצ'רים של כתיבת קוד אוטומטי עוד לא במיטבם, אבל מניחים שגם עם הזמן פיצ'רים אלו ישתפרו. הדבר מביא לשיתוף פעולה יעיל יותר בין מעצבים ומפתחים. התוכנה עוזרת לייעל את תהליך המסירה, מפחית שגיאות ומבטיח מעבר חלק יותר מתכנון ליישום.

מתוך הפיגמה בעבודה על פרויקט Cyclops, תגובות ככלי לשינויים ואיטרציות מהירות

לסיכומו של עניין

לסיכום, פיגמה כיום היא כלי מרכזי אצלנו בסטודיו, ומשמשת עמוד השדרה של תהליכי העיצוב שלנו. היכולות הנרחבות והממשק הידידותי שלה אפשרו לנו לא רק לייעל את שיתוף הפעולה אלא גם לבנות תשתית רחבה לדורות בכל הפרויקטים שלנו. על ידי שימוש בכלים השונים של פיגמה, הקמנו מאגר מרכזי של רכיבים, סגנונות והנחיות לשימוש חוזר, המהווים את הבסיס למערכות העיצוב בכל אחד מהפרויקטים עליהם אנחנו עובדים. מערכת עיצוב זו מבטיחה עקביות בין פרויקטים, מקדמת שיתוף פעולה יעיל ומעצימה את הצוות שלנו לספק חוויות משתמש יוצאות דופן. יתרה מכך, יכולות המסירה החלקה והעיצוב הרספונסיבי של התוכנה שיפרו באופן משמעותי את זרימת העבודה שלנו בינינו לבין צוותי הפיתוח. היכולת לבצע איטרציה מהירה, לאסוף משוב וליצור פרוטוטייפים אינטראקטיביים שיפרה עוד יותר את היעילות שלנו ואת האיכות הכוללת של העבודה שלנו. עם פיגמה ככלי העיקרי שלנו, יצרנו סביבת עבודה מגובשת ומאוחדת המאפשרת לנו לעמוד בדרישות המתפתחות של התעשייה ולעלות על ציפיות הלקוח. אם אתם מחפשים כלי עיצוב מקיף ורב-תכליתי לעבודה, כסטודיו או כמאפיינים ומעצבים עצמאיים, פיגמה הוא ללא ספק כלי ששווה לשקול אותו.

מעוניינים לבחון עבודה משותפת עימנו? צרו איתנו קשר

Design System, Figma, Prototype, Wireframes, דיזיין סיסטם, ויירפריימס, כלי אפיוני, כלי עיצובי, פיגמה, פרוטוטייפ, שיתוף פעולה

פוסטים נוספים שאולי יוכלו לענין…