גיבוש הצוות

פעילות גיבוש של סטודיו סלנט איי די ב"מבשלים חווייה"

יום גיבוש של צוות הסטודיו ב- "מבשלים חוויה"

"מבשלים חוויה" הוא סטודיו לבישול ולאפייה שמציע מגוון של סדנאות מרחבי העולם עם שפים מובילים בתחום הקולינריה בארץ, תוך התאמת הרמה למשתתפים. זוהי חוויה ליחידים, לזוגות, למשפחות ולמקומות עבודה!

אצלנו בסטודיו סלנט איי די אנחנו מאמינים לפני הכל בחוויה של העובדים, לכן מבחינתנו לפעמים יותר חשוב מהכל זה לעצור, לצאת מהמחשבים ולהקדיש קודם כל זמן להנאה וגיבוש של הצוות.

בחודש יוני האחרון נפגשנו כל חברות וחברי סלנט איי די בסטודיו "מבשלים חוויה" על מנת לאפשר להנות מחופש היצירה וממילוי הקיבה בסדנת אוכל איטלקי חלבי.

אז מה בתפריט?

העבודה לאורך שלוש שעות הפעילות נעשתה במקביל, כאשר התפצלנו למעיין צוותים כשכל אחד לקח על עצמו משימה אחרת- לחתוך ירקות, לבשל על הגז, ללוש בצק וכו'.

מגוון המנות שלמדנו להכין היה רחב- החל מבצק לפסטה, דרך סלט תחתיות ארטישוק וכלה בטרמיסו מלכותי.

תחילה למדנו באופן כללי על המטבח האיטלקי ומקורותיו, לאחר מכן שמענו הסברים והנחיות כיצד לבצע כל אחת מהמשימות ובסוף יצאנו לדרך.

חלק מאיתנו נאבקו שלא לבכות כשחתכו בצל, חלק נזהרו לא להיחתך כשחתכו פטריות, שום, עגבניות מיובשות וזיתים. היו גם כאלה שלשו במרץ את הבצק לפסטה שתהיה מספיק גמישה לעבודה והיו שחיפשו את המידה הנכונה להקצפה של השמנת לטרמיסו. במקביל, חלק מחברי הצוות היו על עמדת הבישול ודאגו לערבב ולהוסיף נוזלים לריזוטו פטריות ויין לבן המתגבש, לשלוף את הפסטה במהירות שתהיה במידה הרצויה אל-דנטה ולסובב בצק לפיצה למידת העובי הרצויה ולהכניס בזריזות לתנור האבנים.

כולם עבדו בשיתוף פעולה, ממש כמו בעבודה המשרדית היום יומית שלנו. בגלל שהמשרד שלנו עובד בצורה היברידית- לא לכולם יצא להכיר את כל הצוות הרחב של הסטודיו, ולכן היה מאוד נחמד להכיר פנים מול פנים לראשונה שותפים לעבודה שבדרך כלל מתקשרים איתם באמצעים טכנולוגיים דוגמת וואטסאפ, אימיילים וזומים.

כמובן שבסוף הבישול ערכנו שולחן ארוך לכולנו והתיישבנו לאכול את התוצרים שעמלנו עליהם כה רבות ואף לקחנו הביתה את השאריות (כולם נישנשו לאורך התהליך ונשאר הרבה אוכל שגם בני המשפחה שלנו יוכלו להנות ממנו). אין כמו אוכל טוב לסיום של תהליך עבודה מאומץ!

מה למדנו בתהליך?

בכל תהליך (וגם בבישול) מגיעים בסוף למסקנות שניתן להכיל על מגוון של תחומי החיים והם הצידה לדרך שלנו באתגרים הבאים. אז מה למדנו? למדנו לשתף פעולה ולעבוד בסנכרון מושלם, למדנו להקשיב, להכיל וללמוד ורק אז ליישם, למדנו איך לעבוד באינטנסיביות של זמן ומשימות מקבילות אך גם להנות בתהליך ולשלב הרבה שיחות אישיות והיכרות מעמיקה עם אלו שאנחנו תמיד יושבים איתם במשרד. כל אלו בהחלט רלוונטיים לעבודה היום יומית שלנו בסטודיו (בין אנשי הצוות השונים בתוך הסטודיו ובעבודה מול הלקוחות). את כל הכלים הללו בהחלט נאמץ לעבודה היום יומית וגם נזכר בערגה במאכלים המופלאים שיצרנו (ונשתמש במתכונים גם בעתיד)!

והנה קצת תמונות מהאירוע כדי להמחיש כמה היה כיף:

 

יום גיבוש, יום כיף

פוסטים נוספים שאולי יוכלו לענין…